W Och-teatrze odbyła się uroczysta premiera sztuki Olega i Władimira Presniakowów "Udając ofiarę" w reżyserii Krystyny Jandy. W obsadzie tej rosyjskiej czarnej komedii, która zasłużyła sobie na miano współczesnego "Hamleta", znalazła się plejada znakomitych aktorów: Mirosław Kropielnicki, Izabela Dąbrowska, Elżbieta Jarosik, Elżbieta Romanowska, Agata Sasinowska, Piotr Borowski, Sylwester Maciejewski, Jędrzej Taranek, Michał Żurawski. Swoje pierwsze kroki na scenie, jako debiutant, postawił Bilguun Ariunbaatar. W roli głównej natomiast wystąpił Adam Serowaniec.

- Sztuka zawsze robiła na mnie wielkie wrażenie. Uważam, że to jeden z najwspanialszych tekstów jakie powstały w ostatnich latach na temat współczesności. Kilka lat temu z dużym powodzeniem grał go Teatr Współczesny. Cieszę się, że sztuka braci Presniakow znalazła się w naszym repertuarze. Powstał utwór chimeryczny, ale ważny i aktualny. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią sobie poradzić, ani ze światem, ani z machiną biurokracji. Pojęcia takie jak "wina i kara", "zbrodniarz i niewinny" zaczynają być względne - podkreślała Krystyna Janda, gospodyni teatru i reżyser sztuki w jednej osobie.

Premiera przyciągnęła do Och-teatru wielu znanych gości, wśród nich znaleźli się m.in.: Cezary Żak, Katarzyna Żak, Krzysztof Materna, Michał Zieliński, Bożena Stachura, Anna Iberszer, Jacek Poniedziałek, Maciej Wierzbicki, Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska, Barbara Krafftówna, Grażyna Barszczewska, Julia Kijowska, Witold Sadowy.

Zobaczcie w naszej galerii, kto pojawił się na premierze!