Zofia Czerwińska bez wątpienia była jedną z najbardziej wyrazistych postaci polskiego filmu i telewizji. Role aktorki w takich kultowych produkcjach, jak "Czterdziestolatek", "Miś" i "Alternatywy 4" na stałe wpisały się w historię polskiej kultury masowej. Zawodowe sukcesy Czerwińskiej przeplatały się jednak z licznymi porażkami w życiu prywatnym. Nieudane małżeństwa. Niezamierzona bezdzietność. Samotność. Życie osobiste i uczuciowe charyzmatycznej aktorki nie było usłane różami.

Zofia Czerwińska - mężowie, rodzina, psy

Zofia Czerwińska brała ślub dwukrotnie. Po raz pierwszy wyszła za mąż za Leszka, w wieku 22 lat. Po latach gwiazda szczerze wyznała, że pierwszy mąż zostawił dla niej żonę z 9-miesięcznym dzieckiem. Aktorka jednak szybko pożałowała, że rozbiła jego małżeństwo i związała się z rozwodnikiem.

- Po roku Leszek postąpił ze mną w podobny sposób, jak z pierwszą żoną. To był cios, którego nie zapomnę. Dopiero wtedy zdałam sobie sprawę, jak czuła się tamta kobieta. Nikomu nie życzę tego doświadczyć - wspominała.

Drugie małżeństwo Zofii Czerwińskiej również nie przetrwało próby czasu. Z drugim mężem, Pawłem, gwiazda rozstała się, gdy ten wyjechał do pracy do Danii. 

Żałuję rozpadu tego małżeństwa. Mój mąż był wspaniałym człowiekiem, świetnym partnerem na życie - wyznała.

Aktorka była potem jeszcze w nieformalnych związkach, ale każdy z nich kończył się zazwyczaj dość burzliwym rozstaniem.

Na pozór mówię to jako kobieta wyzwolona, która cieszy się, że wziął walizkę i poszedł. Tymczasem na tym polegały trzy największe tragedie mojego życia. Nie dość, że odchodzili albo zdradzali, to jeszcze w okropny sposób - przyznała kiedyś szczerze w wywiadzie.

Zofia Czerwińska nie miała dzieci

Zofia Czerwińska nie doczekała się potomstwa. Był moment, gdy aktorka pragnęła mieć, dziecko, ale nie była w stanie zajść w ciążę.

Chciałam mieć dzieci, ale choroba mi to uniemożliwiła. To moja wielka tragedia, bo czuję, że spełniłabym się w roli matki - mówiła.

Z samotnością radziła sobie otaczając się dobrymi znajomymi oraz ukochanymi psami. Aktorka wielokrotnie pojawiała się na branżowych imprezach i premierach ze sznaucerem, Dżekiem, a następnie z yorkiem, Zenkiem.

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku w wieku 85 lat.

Zobacz zdjęcia Zofii Czerwińskiej z jej przyjaciółmi z polskiego show-biznesu w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 85 lat