Zofia Czerwińska nie żyje. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna zmarła w wieku 85 lat. Była jedną z najbardziej lubianych i najbardziej charakterystycznych aktorek starszego pokolenia. Gwiazda, zasłynęła rolami komediowymi - wystąpiła w takich produkcjach jak "Czterdziestolatek", "Alternatywy 4", czy "Świat Według Kiepskich". Widzowie uwielbiali jej role w takich filmach  jak "Rejs", "Poszukiwany, Poszukiwana", "Miś". O śmierci Zofii Czerwińskiej poinformował dziennikarz Mariusz Szczygieł na swoim Instagramie.

Zofia Czerwińska nie żyje

O śmierci Zofii Czerwińskiej poinformował Mariusz Szczygieł. Jak się okazuje, przed śmiercią aktorka przekazała dziennikarzowi życzenia, odnośnie swojego pogrzebu:

"Tym zdjęciem i torbą była zachwycona. Zrobiłem je w foyer Jej ukochanego Teatru Syrena na premierze "Czarownic z Eastwick". Czarownica, to było Jej ulubione stworzenie zaraz po psach i kotach. Na pogrzebie ma być śpiewana "My way"... A urna, pamiętaj Mariuszek, ma być różowa, bo do twarzy mi w różowym. Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019" - wspomina Zofię Czerwińską na Instagramie.

Zofia Czerwińska w ubiegłym roku podupadła na zdrowiu. W listopadzie 2018 roku okazało się, że aktorka cierpi na bardzo poważne zwyrodnienie kręgosłupa. Z racji na jej wiek, lekarze nie chcieli poddawać ją operacji, w związku z czym artystka musiała poruszać się o kulach i codziennie znosić ból, który niekiedy był nie do wytrzymania. Czerwińska nie zamierzała jednak rezygnować z aktywności. Kupiła specjalną torbę podróżna dla swojego psa, żeby mieć go zawsze przy sobie.

Rodzinie Zofii Czerwiński składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Zdjęcia aktorki obejrzycie w galerii --->