Zofia Czerwińska ma za sobą bardzo trudny i smutny rok. W marcu tego roku odszedł ukochany pies aktorki, 17-letni Dżeki, u którego zdiagnozowano raka mózgu. Gwiazd nie mogła jednak długo wytrzymać bez ukochanego zwierzęcia i zaledwie po kilku tygodniach od jego pogrzebu zdecydowała się na adopcję szczeniaka rasy yorkshire terier, którego nazwała imieniem Zenek. Pies okazał się wiernym kompanem aktorki nawet w najcięższych dla niej chwilach. Na przykład wtedy, kiedy kilka tygodni temu trafiła do szpitala. Znajoma aktorki zdradziła, że Czerwińska poważnie podupadła na zdrowiu. Co jej dolega? Sprawdź poniżej:

Zofia Czerwińska - na co choruje? 

Zofia Czerwińska cierpi na bardzo poważne zwyrodnienie kręgosłupa. Z racji na wiek aktorki lekarze nie chcę jednak poddawać ją operacji, a to oznacza tylko jedno: artystka musi poruszać się o kulach i codziennie znosić chroniczny ból, który niekiedy jest nie do wytrzymania. Co o swoim stanie i alternatywach leczenia mówi sama Czerwińska?

- Mój neurochirurg, do którego mam pełne zaufanie, stanowczo odradza mi operację. Jest zbyt ryzykowna. Ale nie zamierzam rezygnować z aktywności. Kupiłam specjalną torbę podróżna dla psa, żeby mieć Zenka przy sobie cały czas. Nie będę nikomu go zostawiać, jemu też najlepiej jest przy mnie. - Zofia Czerwińska podsumowała w rozmowie z tygodnikiem Świat & Ludzie.

Mamy nadzieję, że aktorka już wkrótce wróci do wspanialej formy, którą przez ostatnie kilkadziesiąt lat zachwycała na scenie, w kinie, w serialu i w kabarecie! Bardzo jej tego życzymy!