Zofia Zborowska dołączyła do grona celebrytów, którzy w swoich mediach społecznościowych otwarcie mówią, na kogo zamierzają oddać głos w zbliżającej się II turze wyborów prezydenckich. W nowym wpisie aktorka wyraziła swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego pozując w koszulce z jego nazwiskiem i komentując, jak zmieniła się sytuacja w Polsce po objęciu rządów przez PiS. - Niektórych z Was irytuje fakt, ze nagle zaczęłam głośno mówić o moich poglądach politycznych. Mnie natomiast cholernie niepokoi fakt, ze tak duża część z Was ma głęboko w nosie politykę a co za tym idzie nas i Was samych. W Polsce dawno nie było tak źle jak teraz - zaczęła.

Zofia Zborowska zachęca do głosowania na Rafała Trzaskowskiego

Zborowska przyznała, że nie chce, aby jej bliscy żyli w kraju, gdzie ludzie są obrażani i dyskryminowani przez władzę. Jasno przyznała, że nie popiera działań partii rządzącej, obecnego prezydenta i jego żony.- Za rządów PiS doszło do największego regresu w ochronie praw człowieka po 1989 roku! Jakim cudem partia rządząca (czyli nasz obecny pan prezydent) godzi się na to by miejsca i miasta (!!!!!) miały napisy strefa wolna od lgbt?!?!?

Ludzie, czy zapomnieliście co działo się niecałe 100 lat temu?! Tak krótką macie pamięć?! Nie jestem lesbijką (ani Żydówka jak się niektórym wydaje) ale NIE POZWOLĘ na to aby bliskie mi osoby żyły w kraju, w którym obecna władza ich obraża i dyskryminuje! To nie jest moja partia, to nie jest mój prezydent i to nie jest moja pierwsza dama która mam wrażenie, ze wszędzie jest na sile i wręcz wstydzi się swojego męża i jego wystąpień. Nie chce mi się wierzyć ze młode osoby łapią się na to mydlenie oczu pieniędzmi zabranymi NAM z własnych kieszeni. Przecież każdy inteligentny człowiek po 5 latach rządów tej partii WIDZI co się stało z naszym krajem.

Aktorka dodała też, że nie godzi się na to, aby o losach kobiet decydowali księża oraz mężczyźni zasiadający w sejmie.- Żyjemy w kościelnym i homofobicznym kraju, gdzie o losach kobiet decydują księża i bezdzietny samotny zgorzkniały facet z kotem. BŁAGAM WAS OBUDŹCIE SIĘ. A ostatnie parę miesięcy i przekręty finansowe jakie zrobili to już jest wisienka na torcie.

Zgadzacie się z nią?