Zofia Zborowska już wkrótce po raz pierwszy zostanie matką. O tym, że jest w ciąży, poinformowała w humorystyczny sposób pod koniec marca tego roku za pośrednictwem mediów społecznościowych. Choć dziecko aktorki pojawi się na świecie dopiero za kilka miesięcy, to wygląda na to, że ma ona już jasno sprecyzowaną wizję macierzyństwa.

Zofia Zborowska nie ochrzci dziecka

W urządzonej ostatnio na swoim profilu na Instagramie sesji pytań i odpowiedzi gwiazda stołecznego Och-Teatru zadeklarowała, że po narodzinach dziecka nie ma zamiaru godzić się na jego chrzest. 

Podstawowy powód nie zaskakuje. Żona utytułowanego siatkarza Andrzeja Wrony sama jest bowiem osobą niewierzącą. To jednak nie wszystko. Zosia wyznała też, że w kwestiach światopoglądowych i religijnych chce pozwolić swojemu dziecku na podjęcie samodzielnych decyzji, gdy będzie już w pełni świadome swoich wyborów. Co więcej, uważa, że kościelne ceremonie związane z przyjmowaniem sakramentów są dla młodego człowieka źródłem dodatkowego stresu.

Oczywiście, że na ślub pójdę, bo to, że ja nie wierzę, nie oznacza, że wszyscy inni mają nie wierzyć. Dwójka dorosłych i świadomych swoich czynów ludzi chce się pobrać w instytucji pt. "Kościół" - proszę bardzo. To, na co się nie godzę, to chrzest i komunia. Bo jak dla mnie takie decyzje powinny być podejmowane świadomie i bez stresu. A w obydwu przypadkach, mam wrażenie, że dzieci są bardziej zestresowane niż na maturze - wyznała Zborowska.

Przyszła mama zdradziła też, że po porodzie ma zamiar chronić wizerunek maleństwa. Wygląda więc na to, że na zdjęciach i nagraniach aktorki na Instagramie próżno będzie szukać twarzy dziecka. Zborowska nie ujawniła też jak na razie, czy spodziewa się chłopca czy dziewczynki.

ZOBACZ TEŻ: Zofia Zborowska szczerze o ciąży. "To nie jest stan cukierków, baloników, full make-up'u i czucia się jak motylek"