Zofia Zborowska to jedna z gwiazd mediów społecznościowych, która wykorzystuje swoją popularność do nagłaśniania ważnych tematów. Jednym z nich jest walka z presją posiadania idealnego ciała i nieskazitelnej cery. 31-letnia aktorka, a prywatnie córka Wiktora Zborowskiego i Marii Winiarskiej, przekonała się ostatnio na własnej skórze, jak czują się gwiazdy, gdy media publikują ich zdjęcia bez makijażu okraszone złośliwym komentarzem. Kilka dni temu Zosia Zborowska tłumaczyła swoim fanom, że absolutnie nie ma żadnego problemu z tym, że jakiś portal publikuje jej zdjęcia wykonane z ukrycia w prywatnych sytuacjach. Aktorce przeszkadza jednak sposób, w jaki dziennikarze show-biznesowi jednego ze znanych serwisów podpisują fotografie celebrytek, które nie mają na sobie make-upu. Zborowskiej bardzo nie spodobały się takie określenia, jak "zmęczona", "sfatygowana", "zmarnowana" czy "opuchnięta", których regularnie używają dziennikarze w stosunku do znanych kobiet, które na zdjęciach paparazzi nie mają na sobie makijażu lub wyglądają "zwyczajnie" - nie są perfekcyjnie ufryzurowane i wystrojone. Zofia zaapelowała do koleżanek na Instagramie, by walczyły z tą presją perfekcyjnego i nieprawdziwego wizerunku. Sprawdź PONIŻEJ, co dokładnie powiedziała.

Zofia Zborowska o zdjęciach gwiazd bez makijażu

- Potem laski z takiego portalu pozwalają na puszczenie takich opisów o innych kobietach. Albo same to piszą. Ja naprawdę nie mam problemu, że te zdjęcia wyciekły, że wyglądam na nich jak dupa - bo ja tak wyglądałam tego dnia! (...) To jest tak słabe, że za hajs są w stanie po prostu puścić coś takiego, puścić hejt, puścić rzyg na inną laskę - komentuje na Instagramie Zborowska.

Zofia Zborowska przy okazji pochwaliła kilka gwiazd polskiego show-biznesu, które tak jak ona uważają, że nie ma nic złego w tym, aby kobiety pokazywały się bez perfekcyjnego makijażu i fryzury. Zdaniem aktorki są to m.in.: Maja i Sonia Bohosiewicz, Olga Frycz, Beata Sadowska i Agnieszka Sienkiewicz. Tymczasem na apel Zofii odpowiedziała niewymieniona przez nią gwiazda. Marta Żmuda Trzebiatowska dodała na Instagramie zdjęcie bez makijażu i zaznaczyła, że wspiera Zborowską w jej dążeniu:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kochani, wrzucam dziś swoje zdjęcie - no filter, no make up, bo jestem przeciwna temu by promować (zwłaszcza w sieci) nieprawdziwy świat, w którym kobiety muszą być zawsze zrobione, wypoczęte i uśmiechnięte! Właśnie dowiedziałam się, jaki hejt spotkał Zosię Zborowską, kiedy zrobiono jej zdjęcia z ukrycia, na których była nieumalowana. Serio?! @zborowskazofia I love you, przyłączam się do Twojego apelu. Nie kreujmy sztucznego świata, bądźmy naturalne i wspierajmy się. Na zdjęciu - młoda (no powiedzmy, że jeszcze wciąż młoda ), trochę niewyspana mama, ale szczęśliwa i zdrowa, i to w życiu jest najważniejsze! #girlspower #dziewczynywspierajmysię #nofilter #nomakeup #natural #ja @zborowskazofia

Post udostępniony przez Marta Żmuda Trzebiatowska (@mzmudatrzebiatowskaofficial) Gru 12, 2018 o 8:40 PST

Zobacz zdjęcia Zofii Zborowskiej w naszej GALERII >>

SPRAWDŹ TEŻ: NATALIA SZROEDER szczerze o swojej urodzie: "Walczę z pryszczami i drugim podbródkiem"