Premier Kanady, Justin Trudeau zostanie poddany czternastodniowej kwarantannie. W czwartek 12 czerwca oficjalnie ogłoszono, że u jego żony Sophie stwierdzono zakażenie koronawirusem. I chociaż sam premier nie wykazuje objawów choroby, dobrowolnie zdecydował się na izolację. Jak donoszą zachodnie media, Sophie Trudeau zachorowała w środę, ale przechodzi wirusa dosyć łagodnie i czuje się dobrze. 44-latka miała zarazić się podczas masowej imprezy na stadionie Wembley w Wielkiej Brytanii, w której wzięło udział wiele znanych osób, w tym kierowca Lewis Hamilton, piosenkarka Leona Lewis, kucharz Jamie Oliver, czy była premier Australii Julia Gillard.

Żona premiera Kanady ma koronawirusa

Justin Trudeau czuje się dobrze i z powodu braku objawów koronawirusa, nie zostanie poddany testom na jego obecność. Jego lekarze przekonują również, że osoby, które miały styczność z premierem Kanady nie mają powodów do niepokoju. Trudeau przełożył wcześniej zaplanowane spotkania, ale jego rzecznicy twierdzą, że nadal zamierza wypełniać większość swoich stałych obowiązków.

Do tej pory w Kanadzie potwierdzono 147 przypadków koronawirusa, w tym jedną śmierć. 

ZOBACZ TEŻ: TOM HANKS i jego żona zarażeni koronawirusem. "Było nam zimno, mieliśmy bóle"

Więcej informacji na temat przeciwdziałania koronawirusowi możesz znaleźć tutaj. Całodobowa infolinia NFZ o koronawirusie: Telefoniczna Informacja Pacjenta – 800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem. Pod numerem bezpłatnej i całodobowej Telefonicznej Informacji Pacjenta uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.