Zuzanna Bijoch należy do czołówki najlepszych modelek świata. I wciąż jest bardzo młoda. 20 czerwca supermodelka kończy 22 lata, a - jak podkreślała w wywiadzie udzielonym Gala Studio - już dawno temu uzyskała niezależność finansową. Nic w tym dziwnego, bo Bijoch jest twarzą wielu kampanii kosmetyków i akcesoriów, a to własnie one gwarantują największe dochody, nawet sześciocyfrowe.

Jak zaczęła się kariera Zuzanny Bijoch? Gdy miała 13 lat wygrała konkurs w jednym z magazynów dla młodzieży. Kontrakt z nastoletnią Zuzanną od razu podpisała znana agencja modelek D'Vision, ta sama, która od początku reprezentuje Anję Rubik. Lucyna Szymańska, założycielka agencji, od razu odkryła w młodziutkiej Zuzannie potencjał. Już gdy przyszła supermodelka kończyłą podstawówkę, dostawała pierwsze zlecenia od najlepszych domów mody. Figurowała w pierwszej 30-tce pięćdziesięciu najlepszych modelek świata według Models.com, współpracowała z najlepszymi fotografami, stylistami i z największymi domami mody.

Na początku kariery Zuzanna Bijoch występowała także na wybiegach u polskich projektantów, jak Maciej Zień czy Łukasz Jemioł. W wakacje 2013 roku Zuzanna zrobiła wszystkim niespodziankę - gdy była u szczytu kariery, wystąpiła gościnnie w pokazie polskiej marki Simple CP:

Szczególnie Zuzannę Bijoch upatrzyła sobie Victoria Beckham. Zauroczyły ją ogromne szaroniebieskie oczy polskiej modelki. Jak przyznaje Zuzanna, Vicotira była bardzo miła, serdeczna, w ogóle nie przypominała zimnej, zamkniętej w sobie gwiazdy ze zdjęć. Beckham od razu zabookowała Zuzię do kolejnego pokazu. Bijoch chwali sobie też współpracę z Donatellą Versace:

Ona naprawdę kocha swoje dziewczyny i chce, by na wybiegu wyglądały jak najlepiej. Dostrzega ich seksapil, chce podkreślać ich osobowość, a nie robić z dziewczyn wieszaki na ubrania - mówiła w rozmowie z Gala Studio.

Ostatnio Zuzannę Bijoch mogliśmy oglądać na okładce duńskiego "Elle", w kampanii akcesoriów marki Diane von Furstenberg, na okładce "Vogue Travel", w kampanii Armani Exchange, na okładce "Harper's Bazaar Poland", w sesji okładkowej dla hiszpańskiego "Elle" oraz na okładce tajskiego "Vogue" - wszystkie zdjęcia obejrzycie w naszej GALERII>>

Dziś Zuzanna Bijoch wciąż pracuje jako modelka, choć, jak podkreśla, jest już od dawna niezależna finansowo. Skupia się też na studiach ekonomicznych (uczy się w Nowym Jorku, wcześniej odbyła staż w dziale finansowym w domu mody Toma Forda) oraz jest szczęśliwa u boku swojego amerykańskiego chłopaka, który - jak podkreśla - nie ma nic wspólnego z branżą mody.

Zuza, z okazji 22 urodzin życzymy Ci wszystkiego, co najlepsze!

Instagram @bijochzuzanna

POLECAMY RÓWNIEŻ:Kasia Knioła, czyli ekomama i modelka>>