Zwierzęta ze schroniska w Radysach przeszły prawdziwy dramat. Dzisiaj produktem pierwszej potrzeby jest oczywiście karma. Na szczęście psy otrzymują już pomoc i niedawno przyjechały do nich zapasy jedzenia.

Mars Polska pomaga psom w Radysach

W ostatni weekend firma Mars Polska przekazała prawie 1,5 tony kompletnego i zbilansowego jedzenia Pedigree, dzięki któremu zostanie napełnionych prawie 10 tysięcy psich misek.

Wsparcie przekazane dla psów ze schroniska w Radysach jest jedną z wielu podobnych akcji. Producent Pedigree od lat wspiera schroniska i fundacje z całej Polski pomagające bezdomnym zwierzętom. Co roku przekazuje około 300 ton pełnoporcjowego, zbilansowanego jedzenie dla ich podopiecznych m.in. pod postacią dwóch najpopularniejszych psich i kocich marek Pedigree i Whiskas. Aby znać dokładne potrzeby najbardziej potrzebujących placówek stale współpracuje m.in. z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce.

Misją firmy Mars Polska jest tworzenie lepszego świata dla zwierząt - także tych, które najbardziej tego potrzebują, jak bezdomne psy i koty. Od wielu lat wspieramy organizacje zajmujące się opieką nad zwierzętami, które nie mają przy sobie troskliwych opiekunów, dostarczamy kompletne i zbilansowane karmy, przysmaki dla psów i kotów, a także osobiście angażujemy się w różnego rodzaju aktywności pomagające schroniskom w ramach programu wolontaryjnego (Mars Volunteer Program). Dlatego nie mogło nas zabraknąć również w trakcie ratowania psów z Radys. Te zwierzęta przebywały w niedopuszczalnych warunkach i wymagają rozległej pomocy weterynaryjnej, właściwego żywienia, opieki i oczywiście - kochających domów. Wierzymy, że szybko odnajdą domy, na jakie w pełni zasługują -mówi nam lek. wet. Małgorzata Głowacka, ekspert naukowy ds. żywienia zwierząt w Mars Polska.

My również możemy pomagać. Wsparcie rzeczowe, karmę, miski dla psów różnej wielkości, smycze, obroże, szelki prosimy wysyłać na adres: Pogotowie dla Zwierząt, Sekłak 15, 07-120 Korytnica, z dopiskiem "Radysy". Pomoc finansową można kierować poprzez:

Bank BGŻ BNP Paribas
42 1600 1462 1872 6154 7000 0001

Dane do przelewów zagranicznych:
IBAN: PL42 1600 1462 1872 6154 7000 0001
BIC/SWIFT: PPABPLPK