W poniedziałek, 4 marca, po raz 15. przyznano Nagrody Filmowe Orły 2013. Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w Teatrze Narodowym w Warszawie. Najwięcej statuetek, bo aż 4, zdobył film "Obława", w tym za Najlepszy Film.

Statuetkę Orła 2013 za Najlepszą Główną Rolę Kobiecą otrzymała Agnieszka Grochowska za film "Bez wstydu". Z kolei za Najlepszą Drugoplanową Rolę Kobiecą została doceniona Joanna Kulig za film "Sponsoring". Najlepszym Aktorem został Maciej Stuhr. Jego zwycięstwo zwróciło uwagę Krystyny Jandy, która na Facebooku napisała: - Serdeczne gratulacje dla Maćka Stuhra za zdobycie podczas wczorajszej uroczystości wręczenia Orłów w kinematografii, głównej nagrody za role męską za rolę w filmie " Pokłosie". Serdecznie Maćku. Całujemy Cię wszyscy w Fundacji. Gratulacje także dla innych nagrodzonych.

Nagrody otrzymali również:Roman Polański w kategorii Najlepsza Reżyseria za film "Rzeź", Wojciech Smarzowski za Najlepszy Scenariusz" filmu "Drogówka", Arkadiusz Jakubik za Najlepszą Drugoplanową Rolę Męską w filmie "Drogówka" czy Leszek Dawid, który otrzymał statuetkę w kategorii Nagroda Publiczności za film "Jesteś Bogiem".