Koncert "Życia mała garść", dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiemu, odbędzie się już w niedzielę, 26 maja w warszawskiej hali Torwar. Pomysłodawczynią tego wydarzenia jest córka pary, Natalia Kukulska. Przedsięwzięcie muzyczne „Życia mała garść” miało już swoją premierę w 2012 roku, podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Spotkało się wówczas z niezwykle ciepłym przyjęciem i dostarczyło wielu wzruszeń. Pretekstem do ponownego zaprezentowania tego koncertu jest 75-ta rocznica urodzin Jarosława Kukulskiego oraz przypadająca rok później 70-ta rocznica urodzin i 40-ta rocznica tragicznej śmierci Anny Jantar.

Koncert "Życia mała garść 2019" będzie mieć niezwykle emocjonalny charakter, bo opiekę artystyczną sprawuje nad nim córka Kukulskiego i Jantar.

"Myślę, że koncert  “Życia mała garść”, poświęcony moim rodzicom, będzie pretekstem do wspomnień - nie tylko dla mnie. Ten koncert to chwila refleksji nad ulotnością życia, chwile radości i wspomnienia wywołujące uśmiech i wzruszenie. To historia osób, które połączyła niewątpliwie miłość do muzyki, opowiedziana dźwiękami i słowami ich przyjaciół. To nowe, poruszające interpretacje wspaniałych wykonawców, które po raz kolejny udowadniają ponadczasowość tego, co po sobie zostawili moi rodzice. Zapraszam na muzyczne spotkanie, które obiecuję, że Was poruszy" - mówi Natalia.

Muzyczne małżeństwo - Anna Jantar i Jarosław Kukulski - już w latach 70-tych stworzyło wiele ponadczasowych utworów i wykonań, o których nie sposób zapomnieć. Repertuar koncertu „Życia mała garść” stanowić będą piosenki Jantar skomponowane zarówno przez jej męża, jak i innych kompozytorów, ale nie zabraknie też wielu przebojów Kukulskiego, które napisał dla innych wykonawców. Większość z tych piosenek do dziś śpiewa cała Polska, a w przepięknej oprawie muzycznej Adama Sztaby dostają one nowego życia. W koncercie nie zabraknie utworów:  „Tyle słońca w całym mieście”, „Radość najpiękniejszych lat”, „Tylko mnie poproś do tańca”, „Nic nie może wiecznie trwać”, „ Im więcej Ciebie, tym mniej” czy  „Wielka dama”.

Wyjątkową narrację koncertu stanowią wspomnienia przyjaciół rodziców Natalii Kukulskiej, z którymi artystka przeprowadziła osobiste rozmowy. Na ekranie pojawią się między innymi: Maria Szabłowska, Wojciech Mann, Zbigniew Hołdys czy Janusz Weiss, którzy czasem w sposób wzruszający, a czasem zabawny podzielą się anegdotami i zapowiedzą kolejne utwory.

Piosenki, które łączą całe pokolenia Polaków, zaaranżowane przez Adama Sztabę na orkiestrę symfoniczną, zabrzmią w interpretacjach wspaniałych polskich wokalistów. Usłyszymy Kayah, Katarzynę Groniec, Darię Zawiałow, Dorotę Miśkiewicz, Kubę Badacha, Marka Piekarczyka i  Igora Herbuta, którym zaakompaniuje Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz  Orkiestra Adama Sztaby pod jego batutą.

Ostatnie bilety na koncert "Życia mała garść" znajdziecie tutaj>>