Joanna Liszowska

Joanna Liszowska

Data i miejsce urodzenia: 12.12.1978, Kraków

Zawód: Aktor/ka

Kraj: Polska

Joanna Liszowska to polska aktorka serialowa i teatralna, obecna na scenie od niemal 20 lat. Znana jest także jako piosenkarka i prezenterka telewizyjna. W jakich produkcjach występowała? Ile lat ma Joanna Liszowska? Gdzie mieszka? Odpowiadamy.

Ile lat ma i ile waży Joanna Liszowska?

Joanna Liszowska urodziła się 12 grudnia 1978 roku w Krakowie. Ze stolicą Małopolski była związana przez większość swojej edukacji. W 2001 roku ukończyła studia na tamtejszej PWST.

Ile waży Joanna Liszowska? Według niektórych źródeł jej waga przy 175 cm wzrostu wynosi około 67 kg. Aktorka od początku swojej kariery kojarzona jest z krągłą, kobiecą sylwetką. W wywiadach przyznaje, że wielokrotnie była krytykowana z powodu wyglądu, jednak nie zamierza się odchudzać - czuje się dobrze w swoim ciele.

Joanna Liszowska jako aktorka

Joanna Liszowska rozpoczęła swoją karierę aktorską w 2001 roku - wystąpiła jako Anna I w spektaklu "Siedem grzechów głównych". Następnie otrzymała rolę w sztuce Rajski Ogródek, za którą zdobyła wyróżnienie XIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku osiągnęła jeszcze jeden sukces - uplasowała się na 3. miejscu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W 2002 roku Liszowska zadebiutowała na szklanym ekranie jako tancerka Edyta w sitcomie "Szpital na perypetiach". Później występowała epizodycznie w serialach "M jak Miłość", "Miodowe lata", "Kasia i Tomek" oraz "Na Wspólnej".

Jej pierwszym znaczącym angażem była rola dziennikarki Maryli w miniserialu "Czwarta władza" z 2004 roku. Następnie aktorka zagrała w filmach "Długi weekend" oraz "Miłość w przejściu podziemnym", należących do cyklu "Święta polskie". W 2006 roku wystąpiła w dramacie "Kto nigdy nie żył..." w reżyserii Andrzeja Seweryna. Pojawiała się także w wielu serialach, m.in: "U fryzjera", "Kryminalni", "Tylko miłość", "Niania" oraz "39 i pół". Obecnie gra rolę Patrycji Kochan, jednej z głównych bohaterek serialu obyczajowego "Przyjaciółki".

W 2020 roku wystąpiła w komedii "Swingersi" łotewskiego reżysera Andrejsa Ēķisa.

Joanna Liszowska: ile ma dzieci?

Joanna Liszowska ma dwie córki: Emmę urodzoną w 2011 roku oraz Stellę, która przyszła na świat dwa lata później. Ich ojcem jest Ola Serneke, szwedzki biznesmen i milioner, z którym aktorka wzięła ślub w 2010 roku. Po ośmiu latach ich małżeństwo dobiegło końca.

Aktorka nie zdradziła mediom powodów rozwodu. Zrobił to natomiast jej były mąż, który ujawnił, że podzieliły ich względy zawodowe. Podczas gdy Serneke prowadził swoją firmę w Szwecji, Liszowska rozwijała karierę w Polsce. Z czasem ich drogi się rozeszły, dlatego podjęli decyzję o rozstaniu.

Aktorka i biznesmen wciąż utrzymują dobre stosunki. Stella i Emma mieszkają pod opieką matki w Polsce. Regularnie widują się z ojcem, który wychowuje również córkę z pierwszego małżeństwa.

Joanna Liszowska: gdzie mieszka?

Joanna Liszowska pochodzi z Krakowa, lecz po studiach przeniosła się do stolicy, gdzie do tej pory mieszka i pracuje. Początkowo rezydowała w apartamencie na obrzeżach miasta. Kiedy w 2009 roku zaczęła planować ślub z Serneke, zdecydowała się kupić mieszkanie w podwarszawskim Piasecznie. Wyliczono, że 200-metrowe lokum mieszczące się w nowoczesnej szeregówce kosztowało aktorkę około miliona złotych.

Po ślubie Liszowska przeniosła się do Szwecji, gdzie razem z mężem zamieszkała w rezydencji nad jeziorem Mjörn niedaleko Göteborga. Aktorka urządziła posiadłość razem ze swoją mamą. Zdecydowała się na styl minimalistyczny. Po otrzymaniu roli w serialu Przyjaciółki zaczęła jednak coraz częściej przyjeżdżać do Warszawy, dlatego potrzebowała mieszkania również w Polsce.

W 2012 roku para miała kupić 500-metrową willę w Konstancinie. Okazały budynek położony w zalesionej okolicy nie był jeszcze ukończony, lecz już wtedy wyceniano go na ok. 4 mln złotych. Nie jest pewne, czy doszło do tej transakcji, jednak w 2016 roku media obiegła wieść o tym, że mąż kupił Liszowskiej luksusowy dom nieopodal stolicy. Nie wiadomo jednak, czy jest to ten sam budynek, którego kupno małżonkowie rozważali 4 lata wcześniej.