Michał Szpak

Michał Szpak

Data i miejsce urodzenia: 26.11.1990, Jasło

Zawód: Piosenkarz/ka

Kraj: Polska

Michał Szpak nie bez przyczyny nazywany jest kolorowym ptakiem polskiej sceny muzycznej. Jego wyjątkowe stylizacje i oryginalny sposób bycia nieustannie przyciągają uwagę mediów. Ile lat ma Michał Szpak i skąd pochodzi? Gdzie mieszka? Oto wszystko, co wiemy o tym nietuzinkowym wokaliście.

Ile lat i wzrostu ma Michał Szpak? 

Michał Szpak urodził się 26 listopada 1990 roku. Od dzieciństwa otaczała go muzyka - jego ojciec występował w chórze, a matka była gitarzystką i wokalistką.

Muzyk ma 175 cm wzrostu i może się poszczycić wysportowaną sylwetką. Jak sam przyznaje, dobra kondycja fizyczna jest niezbędna podczas koncertów i wielogodzinnych prób.

Gdzie mieszka i skąd pochodzi Michał Szpak?

Michał Szpak urodził się w Jaśle na Podkarpaciu, gdzie mieszkał przez większą część swojego życia. Po sukcesie odniesionym w 2011 roku w programie X Factor przeprowadził się do Warszawy, aby móc rozwijać karierę muzyczną.

Po przyjeździe do Warszawy artyście szczególnie spodobały się okolice Placu Zbawiciela i to właśnie tam postanowił się zadomowić. Obecnie mieszka w otoczonej zielenią kamienicy z widokiem na Pałac Kultury. Szpak zaaranżował swoje cztery kąty w typowym dla siebie stylu, łącząc klimat retro z odrobiną nowoczesności. Wystrój obfituje w rośliny oraz kolorowe grafiki zdobiące ściany.

Czy Michał Szpak ma rodzeństwo, żonę i dziecko?

Czy Michał Szpak ma dziecko? Młody wokalista swego czasu podzielił się z fanami zdjęciem, na którym pozuje z niemowlęciem na rękach. Fotografia wywołała wielkie poruszenie, jednak szybko okazało się, że widniejący na niej chłopiec nie jest synem muzyka, lecz jego chrześniakiem. Szpak nie doczekał się jeszcze potomstwa, choć nie raz zdradzał w wywiadach, że marzy o dużej rodzinie.

Jak na razie nie wiemy nic o życiu uczuciowym piosenkarza. Michał lubi dzielić się z fanami swoją prywatnością, ale w tej sferze pozostaje tajemniczy. Nieoficjalnie wiadomo, że od 2019 roku jest w związku, lecz pilnie strzeże swojej miłości i nie ujawnia niczego mediom. Po 8. edycji programu The Voice of Poland, w którym był jurorem, łączono go z jedną z uczestniczek - Martą Gałuszewską. Muzyk zaprzeczył jednak plotkom o ich rzekomym romansie.

Michał Szpak ma trójkę rodzeństwa. Jego starsza siostra Marlena jest śpiewaczką operową, a starszy brat Damian pracuje jako ratownik medyczny. Młodsza siostra artysty, Ewa, podobnie jak on stawia na karierę muzyczną.

Michał Szpak - piosenki i Eurowizja

Michał Szpak po raz pierwszy zaśpiewał na scenie już w wieku 9 lat. Wystąpił wtedy na konkursie pastorałek w Domu Kultury w Jaśle i zdobył wyróżnienie. W kolejnych latach był członkiem chóru. Jako nastolatek śpiewał w heavymetalowej formacji Whiplash.

Telewizyjnym debiutem wokalisty był casting do talent show X Factor. Szpak wykonał na nim utwór Dziwny jest ten świat Czesława Niemena i zachwycił zarówno jury, jak i publiczność. Muzyk dotarł do finału i choć nie wygrał, zrobił największą karierę spośród wszystkich uczestników pierwszej edycji.

Pod koniec 2011 roku zaprezentował debiutancki minialbum pt. XI, na który trafiło pięć nagrań. Dwa lata później wygrał zielonogórski Festiwal Piosenki Rosyjskiej, gdzie zaprezentował piosenkę Oczy czarne.

W 2015 roku artysta zgłosił się do Konkursu Piosenki Eurowizji. W tym samym czasie wydał swoją pierwszą studyjną płytę pt. Byle być sobą. Znalazły się na niej utwory Such Is LifeReal HeroRosanna oraz hit Color of Your Life, z którym wokalista reprezentował Polskę podczas Eurowizji.

Na konkursie zorganizowanym 14 maja 2016 roku w Sztokholmie Szpak zdobył duże uznanie widzów i w ich głosowaniu uzyskał 3. miejsce. Po doliczeniu głosów jurorów piosenkarz ostatecznie uplasował się na 8. pozycji. Jest to jeden z największych polskich sukcesów w historii Eurowizji. Wyżej od Szpaka znaleźli się jedynie Edyta Górniak (2. miejsce) oraz zespół Ich Troje (7. miejsce).

W 2018 roku Szpak wydał drugi album zatytułowany Dreamer, który zadedykował swojej zmarłej mamie. Wokalista zaprezentował na nim wyłącznie anglojęzyczne utwory.